ZWCAD  to narzędzie wspomagające projektowanie i umożliwiające tworzenie płaskiej dokumentacji 2D oraz tworzenie modeli 3D.

W dzisiejszych czasach program CAD jest podstawowym narzędziem pracy dla inżynierów, architektów czy projektantów. Program firmy ZWSOFT posiada szeroki wachlarz funkcji, które w prosty sposób pomogą i ułatwią projektowanie CAD oraz dokumentacji 2D. Połączenie ze sobą wiedzy użytkownika i projektowania w ZWCAD daje niesamowite efekty podczas pracy.

Zobacz jakimi możliwościami zaskoczy Cię program ZWCAD.

GESTY MYSZY

Producent programu ZWCAD wprowadził funkcję, która ułatwi Ci pracę nad projektem. Od teraz możesz wywoływać funkcje programu za pomocą myszki, jak i skonfigurować własne gesty, które przypiszesz do poszczególnych funkcji.

Gesty myszy

WYDAJNY SILNIK DO RASTRÓW

Program ZWCAD prezentuje grafikę rastrową za pomocą pikseli różnych kolorów, które ustawiając się obok siebie tworzą obraz. Producenci programu zwrócili szczególna uwagę w aspekcie wydajności rastrów. Dzięki ZWCAD wydajniej i szybciej wczytasz grafikę rastrową.

Silnik do rastrów

TWORZENIE EDYCJI BLOKÓW

Dzięki ZWCAD będziesz posiadał dostęp do funkcji jaką są bloki dynamiczne. Takie bloki możesz wymiarować- zmieniać ich rozmiary oraz stany widoczności. Załóżmy, że projektujesz np. śrubę, to poprzez tą funkcję możesz szybko zmienić długość boku śruby lub zmienić rzut, zarówno z boku jak i od góry.

PODKŁADANIE PLIKÓW PDF JAKO RASTRY

Dla wielu programów służących do projektowania CAD oraz tworzenia dokumentacji 2D podkładanie plików PDF jako rastry nie było wcale takie proste. Do tego celu potrzebowałeś dodatkowe narzędzie do konwersji wektorowej plików PDF do elementów rysunkowych. Funkcja podkładania plików PDF jako rastry została wprowadzona bezpośrednio do programu ZWCAD. Od teraz możesz wstawić bezpośrednio plik, podobnie jak rastry. Już nie musisz do tego instalować dodatkowego oprogramowania. Program ZWCAD odczytuje wektorowe obiekty w PDF jako rysunkowe. Oznacza to, że program znajdzie punkty charakterystyczne, umożliwi zmianę stanu warstw pliku PDF.

Podkładanie plików PDF jako rastry

EDYTUJ PROJEKT PDF BEZPOŚREDNIO W ZWCAD PROFESSIONAL.

Otwierasz plik PDF i nie możesz go edytować? Dzięki ZWCAD Professional już nie musisz się o to martwić, masz możliwość edycji pliku PDF bezpośrednio w programie. Pliki w ZWCAD Professional zostają zamienione na obiekty rysunkowe, a następnie zostaje utworzony plik na dysku w formacie dwg lub dxf.

Edycja projektu z pliku PDF

SKALA OPISOWA W ZWCAD PROFESSIONAL

Pracując na modelu możesz definiować skalę, która w przestrzeni papieru automatycznie dostosuje się do skali rzutu. Funkcja ta ma na celu umożliwić Ci wyświetlanie kilku rzutni w jednym arkuszu, a każda będzie posiadała inną skalę, a wysokość opisów będzie w identycznych rozmiarach.

Skala opisowa
Licencja programu jest dostępna w angielskiej lub polskiej wersji językowej.

Tabela porównująca wersje programu ZWCAD
ZWCAD
Standard
ZWCAD
Professional
Obsługa formatu DWG Do wersji DWG 2018 Do wersji DWG 2018.
Silnik (jądro) programu Autorskie jądro ZWSOFT Autorskie jądro ZWSOFT
Uruchamianie skryptów LISP + +
Współpraca z dostępnymi nakładkami +
Parametryczność
Wydajny silnik do rastrów + +
Obsługa pól (field) z przypisywaniem właściwości obiektów + +
Możliwość używania bloków dynamicznych + +
Podkładanie plików PDF + +
Skala opisowa (Anotation scale) + +
Drukowanie grupowe z modelu + +
Dokowane okno warstw + +
Śledzenie wzdłuż osi Z + +
Ciemny i jasny kolor okna programu + +
Drukowanie grupowe z przestrzeni modelu + +
Podgląd offestu (odsunięcia) + +
Zliczanie ilości obiektów w grupie na pasku właściwości + +
Obsługa brył 3D i polecenia region +
Rendering +
Wersja 32bit + +
Wersja 64bit + +
Import plików DGN + +
Funkcja cofnij/ponów z podglądem – UNDOSNAPSHOT + +
Import wektorowych plików PDF +
Dodatkowe uchwyty na polilinii + +
Szybkie odświeżanie elementów podczas rysowania i edycji + +
Gesty myszy + +
Możliwość zapisywania komentarzy głosowych do rysunków + +
Współpraca z Google Earth + +
Interfejs klasyczny + +
Interfejs wstążkowy + +