fbpx
zwcad flatshot
Już jest najnowszy ZWCAD Mechanical 2022!
15 września 2021
Szyk asocjatywny, ulepszenie wydajności dostępne w ZWCAD 2022
8 listopada 2021

Czy wiesz, jakie funkcje oprogramowanie ZWCAD Mechanical mogą pomóc Ci w codziennej pracy?

 

Jeśli nie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

ZWCAD Mechanical to doskonałe narzędzie dla branży mechanicznej, dzięki któremu praca może stać się dużo prostsza przez dodatkowe cechy które posiada oprogramowanie względem ZWCAD Professional (Mechanical zawiera wszystkie co ta wersja i jeszcze więcej). Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze cechy, dzięki którym Wasza praca może zmienić się nie do poznania. Zapraszamy do lektury!

Tworzenie i organizacja rysunków

Dzięki ZWCAD Mechanical możecie w łatwiejszy sposób tworzyć dokumentację techniczną! Na jakiej zasadzie? Oprogramowania posiada liczne funkcje, które wspierają szkicowania, narzędzia do automatyzacji oraz takie, które pozwalają na automatyczne drukowanie dokumentacji. Dodatkowo program w pełni wspiera takie formaty jak DWG/DXF/DWF. Dodatkowo funkcje, które znajdują się w ZWCAD Mechanical pozwalają na proste zarządzanie rysunkami technicznymi, organizację elementów, które posiadają oraz elementów formalnych takich jak na przykład ramki i tabele rysunkowe.

Biblioteka normaliów i symboli

 

Kolejnym elementem ułatwiającym pracę są z pewnością biblioteki, które posiada ZWCAD Mechanical. W bibliotece normaliów, która została podzielona na normy oraz kategorie znajduje się wiele elementów zdecydowanie przyspieszających pracę. Elementy, które wstawione są jako blogi można w łatwy sposób ustawić w odpowiednim położeniu, a bibliotek poza typowymi elementami mechanicznymi (jak podkładki czy śruby) zawiera bardziej zaawansowane elementy jak całe łożyska. Natomiast w bibliotece symboli znajdują się setki znaków najczęściej używanych przez przemysł 0d tych z gotowymi częściami czy związanych z ruchem, po symbole hydrauliczne czy elektryczne. Znaleźć tam można również symbole struktur.

Generatory wałów i przekładni

Następną niezwykle przydatną funkcją ZWCAD Mechanical są generatory, które pozwalają na szybkie tworzenie gotowych elementów wałów i przekładni na podstawie wprowadzanych danych, które wprowadza użytkownik. Należy uwzględnić takie parametry jak między innymi długości kolejnych czopów, moduły, itd. Możliwe jest w tym samym momencie zdefiniowanie rzutów wygenerowanych części!

Oczywiście nie są to wszystkie zalety ZWCAD Mechanical. Kliknij w button poniżej i dowiedz się więcej na temat tego wielofunkcyjnego narzędzia.