fbpx

Przejdź z 2D na 3D

pdf2cad zwcad
Nakładka PDF2CAD
12 września 2016
Aktywacja – klucz USB
14 września 2016
konwersja z 2d na 3d

Parametryczne oprogramowanie CAD 3D za jedyne 4800 PLN!

ZW3D to zintegrowany system CAD/CAM do modelowania 3D, projektowania form i generowania obróbek na maszyny numeryczne. Program ZWCAD oferuje inżynierom łatwe w użyciu i wydajne narzędzie.

Dowiedz się więcej na temat ZW3D CAD/CAM

Oto pięć powodów, dla których warto zamienić program 2D na ZW3D:

 

1. Projektuj części szybciej i lepiej wykorzystując ZW3D

Projektowanie złożonej geometrii w CAD 2D może być wyzwaniem dla użytkowników CAD. Jeżeli zdecydujesz się na modelowanie 3D zauważysz, że praca będzie bardziej wydajna, a jednocześnie unikniesz wielu pomyłek. Program ZW3D pozwoli Ci w prosty sposób przedstawić każdy skomplikowany projekt jako wizualizację oraz wyeliminować błędy wynikające z interpretacji rysunków 2D. Dzięki prototypom w postaci modeli 3D można sprawdzić projekt, zaoszczędzić czas i środki do ich produkcji. 

2. Projektuj parametrycznie w prosty sposób

W porównaniu z CAD 2D, ZW3D pozwala na szybsze i łatwiejsze zmiany w Twoim projekcie. W pełni parametryczny system ZW3D gwarantuje Ci wprowadzanie zmian za pomocą podwójnego kliknięcia na wymiarach podczas dostosowywania kształtu modelu 3D. Złożenia i dokumentacja 2D będą automatycznie aktualizowane, więc nie musisz tracić czasu na ponowne wykonywanie rysunków 2D.

 

3. Wizualizacja 3D zapewni lepszą prezentację projektu

Nie ma wątpliwości, że rysunek 3D pozwala na znacznie lepszą prezentację projektu, zwłaszcza użytkownikom nie znającym środowisk CAD. Środowisko 3D zapewnia łatwy sposób prezentacji nawet złożonych pomysłów oraz  projektów Twoim Partnerom i Klientom. Projektowanie 3D w systemie ZW3D  przyspiesza i usprawnia komunikację oraz przekaz informacji.

4. Minimalizacja kosztownych błędów na etapie projektowania

Podczas korzystania z rysunków 2D mogą wystąpić różne problemy już na etapie produkcji. Wykorzystanie modeli 3D umozliwia wcześniejsze wykrywanie błędów. Błędy można wykryć podczas symulacji pracy złożenia. Opracowane modele 3D pozwalają na symulację, wizualizację oraz analizę każdego złożenia jeszcze przed rozpoczęciem produkcji, aby wyelmininować wszelkie błędy. Modele 3D umożliwiają również określenie ilości materiału potrzebnego do produkcji minimalizując w ten sposób koszty produkcji.

Podczas procesu projektowania istnieje mozliwość sprawdzenia i eliminacji ryzyka kolizji dzięki zastosowaniu różnych narzędzi pomocniczych. Opcje programu CAD pomagają projektantom zweryfikować części i sprawdzić poprawność złożenia. W programie ZWCAD możliwe jest:
•  Sprawdzenie przenikania pomiędzy komponentami w złożeniu za pomocą funkcji wykrywania przenikania.

•  Sprawdzenie objętości obszaru przenikania.
•  Wizualizacja przenikania kształtów w jednej części lub pomiędzy komponentami w złożeniu dzięki funkcji przekroju.
• Sprawdzenie ruchu w opracowywanych projektach dzięki funkcji przeciągania.

 

5. Szybka nauka programu ZW3D – już w 3 godziny!

Oprogramowanie ZW3D posiada łatwy w użyciu wstążkowy interfejs. Projektanci mogą opanować większość funkcji i nauczyć się używać narzędzi do modelowania 3D w bardzo krótkim czasie.
•  Wstążkowy interfejs i przyjazne wskazówki pomagają użytkownikom postawić pierwsze kroki.
•  Menu, pojawiające się po wciśnięciu prawego przycisku myszy, posiada przydatne narzędzia w zależności od środowiska i wybranych obiektów.
•  Wbudowane samouczki Pokaż-I-Powiedz przyspieszają naukę.