ZWCAD Mechanical – profesjonalne tworzenie arkuszy 2D z rysunkami części mechanicznych.

 

ZWCAD Mechanical posiada wiele narzędzi ułatwiających pracę, takich jak:

  • generator wału,
  • wymiar tolerancji,
  • symbol tekstury powierzchni balon,
  • BOM,

a dodatkowo elementy standardowe do tworzenia rysunków 2D części mechanicznych.

ZWCAD Mechanical to ZWCAD z dodatkowym modułem, zapewniającym dodatkowe narzędzia do produkcji.

 

Inteligentne środowisko rysowania

 

ZWCAD MECHANICAL, A STANDARDY MIĘDZYNARODOWE

ZWCAD Mechanical obsługuje ISO, ANSI, DIN, JIS, GB, zapewniając projektantom utrzymanie wspólnej formy komunikacji. Oprogramowanie jest dostosowane do wymagających standardów korporacyjnych.

ZARZĄDZANIE WARSTWAMI ORAZ MAPOWANIE WARSTW

W ZWCAD Mechanical każda jednostka mechaniczna (np. wymiar lub symbol) zostaje automatycznie umieszczona w domyślnej warstwie i zostaje jej nadany odpowiedni kolor i rodzaj linii. W przypadku mapowania obiekt mechaniczny może zostać umieszczony w niestandardowej warstwie i być dopasowany wg obowiązujący standardów danej firmy.

SKALOWANIE FUNKCJĄ SUPER EDYCJA

Jeśli często masz do czynienia z obsługą dużej liczby rysunków lub projektów, to program ZW3D Mechanical śpieszy Ci z pomocą. Wprowadzając rozwiązanie ułatwiające obsługę wielu rysunków obramowań w różnych skalach, a ponowna ich edycja jest o wiele łatwiejsza – wystarczy, że dwukrotnie klikniesz na obiekty, aby ich rozmiar zmienił się w zależności od zmian ustawień znajdujących się w oknie dialogowym podczas jego tworzenia.

KOMPLEKSOWA LINIA KONSTRUKCYJNA

W ZWCAD Mechanical otrzymujesz do dyspozycji aż 32 opcje tworzenia linii konstrukcyjnych oraz 7 opcji tworzenia kół konstrukcyjnych. Użycie linii konstrukcyjnych może służyć do odniesienia w tworzeniu innych obiektów, co znacząco ułatwia pracę kreślarską.

FUNKCJA LINII ŚRODKOWEJ

W programie ZWCAD Mechanical dostępna jest również funkcja linii środkowej, dzięki której możesz dodać linie środkowe do okręgu lub prostokąta. Linię środkową możesz dodać do jednego lub wielu elementów. Dzięki funkcji linii środkowej ułatwisz sobie pracę i zaoszczędzisz czas.

NARZĘDZIA DO DETALOWANIA WIELOKROTNEGO UŻYTKU

Dzięki ZWCAD Mechanical możesz wygenerować szczegóły za pomocą kilku kliknięć, a następnie zaktualizować go w momencie kiedy następuje zmiana geometrii.

SZYBSZE I DOKŁADNIEJSZE RYSOWANIE

Producent programu skupił się również na funkcjach, które zagwarantują Ci lepszą wydajność podczas realizowania swoich projektów. Jedną z takich funkcji jest rowek techniczny, który jest istotnym segmentem projektowania mechanicznego. ZWCAD Mechanical umożliwia projektantom różnorodność cech konstrukcyjnych struktury procesu, w tym rowki wpustowe, wał oraz otwór. Dzięki takim zastosowaniom możesz wykonywać rowek techniczny o wiele szybciej i dokładniej.

KOMPLEKSOWA BIBLIOTEKA CZĘŚCI

Ważną cecha programu ZWCAD Mechanical jest jego rozbudowana biblioteka części. Co oznacza dla Ciebie brak straconego czasu na tworzenie elementów od podstaw- możesz ewentualnie edytować wybrany przez siebie element. W bibliotece programu znajdują się np.: śruby, nakrętki, podkładki, szpilki, nity, sprężyny oraz łożyska i wiele innych.

EKSPORT KOMPONENTÓW DO PROGRAMU EXCEL

Ciekawą funkcją programu ZWCAD Mechanical jest możliwość eksportu komponentów do programu Excel. Od teraz możesz eksportować dane BOM do programu Excel, dzięki czemu możesz wspólnie ze swoim współpracownikami korzystać z projektu i udostępniać go wewnątrz firmy.

RYSOWANIE ARKUSZY 2D

ZWCAD Mechanical zapewnia wiele narzędzi, które wspierają mechaniczne rysowanie arkuszy 2D. W programie mamy dostęp do takich narzędzi jak generator wału, wymiar tolerancji, symbol tekstury powierzchni, balon i zestawienie materiałów oraz wiele części norm i wiele innych. Dzięki takim narzędziom nie trzeba usuwać i ponownie tworzyć oryginalnych obiektów, wystarczą dosłownie tylko dwa kliknięcia i modyfikacja zmiennej. Takie zastosowanie poprawia wydajność optymalizuje czas pracy projektanta.

ZWCAD MECHANICAL I KOMPATYBILNOŚĆ

W ZWCAD Mechanical możesz otwierać pliki DWG, DXF, DWF, jest on również w pełni kompatybilny z innymi wiodącymi programami CAD. Dzięki znajomości programu ZWCAD Mechanical możesz przełączać się między programami firmy ZWSOFT nie tracąc czasu na naukę, pracując już w znanym Ci środowisku 2D CAD.

NAKŁADANIE SIĘ WYMIARÓW W ZWCAD MECHANICAL

Wymiar mechaniczny w ZWCAD Mechanical jest na tyle inteligentny, by wymusić nakładanie się wymiarów aby automatycznie i odpowiednio się spacjowały. Dodatkowo program określa odpowiednią odległość od wymiarowanego obiektu, dzięki czemu wymiary liniowe wyglądają schludnie i czysto. Taka automatyzacja gwarantuje lepszą prace oraz ją usprawnia.

 

Kup ZWCAD Mechanical